Piyasadaki En İyi Protein Tozu

Protein tozları tartışmasız en çok kullanılan vücut geliştirme supplementleri ama ortalıkta o kadar seçenek var ki bir sürü insan hangi tozu alacağını şaşırıyor. O yüzden sizin için piyasadaki en iyi 5 protein tozunu sıraladık. Bu tozların hepsi farklı kişiler ve farklı amaçlar için kullanıma açık ama hepsinin ortak özelliği kaliteleri ve işe yaramaları. Bu liste, "illa bunları alacaksınız" anlamına gelmemeli ama almadan önce bu ürünleri öne çıkarmanız iyi olur.

1) Optimum Nutrition Gold

Optimum Gold, dünyanın en çok satan protein tozu ve muhteşem lezzeti ve etkili protein yapısı sayesinde bunu hak ediyor. Optimum Optimum GoldGold 2005, 2006 ve 2007 yıllarında 3 kez üst üste en iyi protein supplementi seçildi.  İçindeki whey peptitleri hidrolize edilmiş ve aynı zamanda iyon değişimiyle filtre edilmiş whey protein izoleleri, mikro-filtre edilmiş whey izoleleri ve whey konsantresi içeriyor.

Bütün bunlar sonucunda çok yüksek kaliteli bir ürün ortaya çıkıyor. Her türlü sıvının içinde kolaylıkla çözülüyor ve böylece istediğiniz sıvıyla beraber kullanabiliyorsunuz.

İçinde 24 gr. protein, 1 gr. yağ ve sadece 3 gr. karbonhidrat var. Karbonhidratın düşük olması zayıflamak isteyenler veya yağ kazanmak istemeyenler için önemli bir avantaj. Optimum Gold aynı zamanda 4 gr. glutamin barındırıyor.

Satın almak için tıklayın: Optimum Nutrition Gold

2) Scitec Super 7

Scitec Nutrition, 1996’dan bu yana hizmet veren ve protein formülü üretiminde en önde gelen firmalardan biridir.

scitecBu kompleks protein tozu içeriğinde, 7 farklı tip proteine sahip. Bunlar; izole whey, konsantre whey, micellar kazein, izole süt proteini, peptopro enzimli hidrolize kazein, yumurta proteini ve sodyum kazeindir.  Aynı zamanda, vücutta sentezlenemeyen 9 adet amino asit tipi bulundurmaktadır.

Ayrıca içeriğinde bulunan papain ve bromelian enzimleri sayesinde, sindirimi de oldukça kolay.

Scitec Super 7 protein tozu; 20,5 gram protein, 1,8 gram yağ, 3,5 gram karbonhidrat ve 3 gram şeker barındırıyor.

Zengin içeriği ve güvenilirliği sayesinde en çok tercih edilen protein tozlarından biri kesinlikle Scitec Super 7 protein tozudur.

Satın almak için tıklayın: Scitec Super 7

3) BSN Syntha 6 Edge

BSN Syntha piyasadaki tartışmasız en kaliteli protein tozlarından biri. Whey protein izolesi, konsantresi ve süt proteini içeriyor. Whey proteininin hızlı emilimi ve süt proteinin uzun süreli kaslara amino asit sağlaması kasların daha çok gelişimesine olanak tanıyor.

BSN Syntha 6Ayrıca içinde kas protein sentezlenmesini arttıran papin ve aminogen gibi enzimleri ve glutamin peptitlerini içeriyor. Hepsinin yanı sıra sindirimi hızlandıran diyet lifi de içeriyor.

BSN Syntha 6, kaslara 8 saat boyunca amino taşıyor.

İçinde 24 gr. protein, 3,5 gr. yağ ve 5 gr. karbonhidrat var. Kalorisi ve karbonhidrat oranı nedeniyle kolay yağlananların kullanmaması daha iyi olur. Böyle bir sorununuz yoksa alabileceğiniz en mükemmel protein tozlarından.

Satın almak için tıklayın: BSN Syntha 6 Edge

4) Weider Premium Whey

weiderpremiumWeider, piyasa ortalamasının üzerinde bir fiyata sahip olmasına rağmen, bu ürün dünyada en çok kullanılan protein tozları arasında yer almaktadır. Kalitesini kanıtlamış bir marka olması ve kullanıcıların güvenini kazanmış olması, haliyle bu ürünün bu kadar çok tercih edilmesindeki en büyük etken.

Etkili bir kas kütlesi kazandırabiliyor çünkü içeriğinde; %20’si izole protein ve %25’i BCAA amino asit bulundurmakta.

Ayrıca tadı harika olan ve çok kolay karıştırılabilen bu ürün, saf formda 2 gr Glutamin amino asit içeriyor.

Satın almak için tıklayın :  Weider Premium Whey

5) Muscletech Phase 8

Adını “8 saat boyunca kasları beslemesinden” alan Phase 8 her ölçeğinde 26 gr. protein, 6 gr. karbonhidrat ve 2 gr. Muscletech Phase 8yağ barındırıyor. Bu nedenle yağ kilosu alma sorunu olmayanların kullanımı için daha uygun.

Aynı zamanda bir ölçeğinde 2,2 gr. glutamin ve 4,6 gr. BCAA içeriyor.

İçeriğinde hidrolize whey izolesi, whey protein izolesi, whey protein konsantresi, süt proteini konsantresi ve kazein bulunuyor.

Tadı da oldukça güzel ve her türlü sıvıyla beraber içilebilir.

Satın almak için tıklayın: Muscletech Phase 8

Yorumlar

1 Yorum - "Piyasadaki En İyi Protein Tozu"

Bildir
avatar

Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Bora
Ziyaretçi
1 ay 20 gün önce

WIDER tozun babasi haci digerlerini bilmiyorum ama.. Hard line urenlerinden uzak durun.. 100% 100 seker var icinde sonra kalbiniz uzulur ..😉

wpDiscuz