Whey Proteiniyle Yağ Yakımını Hızlandırın

Whey protein supplementleri kullanmak iştah azaltmanın ve yağ eritmenin çok iyi bir yoludur. Whey protein supplementleri BCAA’lar açısından zengindir. BCAA’lar karaciğer tarafından kan şekerine çevrilir ve bu da açlığı azaltıp, kendinizi doymuş hissetmenizi sağlar. Whey, zaman ayarlı kan şekeri hapı gibidir ve öğünler arasında aşırı yemek yemenize engel olur.

protein-fatloss100 gram whey proteini 24 gram BCAA içerir. BCAA’lar daha iyi kan şekeri düzenlemesi sağlar. Whey proteininde, diğer protein kaynaklarına göre daha çok BCAA olması onu yağ yakımı için daha ideal yapar.

Whey proteini aynı zamanda kaslara giden kan akışını arttırır ve bu da kan basıncını azaltır. Orta düzeyde tansiyon hastası olan kişiler whey protein sayesinde ilaç kullanmadan tansiyonlarını normal seviyede tutabilmektedir.

Whey Proteini Satın Almak İçin Tıklayınız

Yağ yakımını hızlandıran bazı hormonlar da whey proteini tarafından düzenlenir. Whey proteini, bağırsaklarda bulunan ve açlığı azaltıp, tokluk hissi veren bazı kimyasalları uyarır. Whey aynı zamanda kas protein sentezini başlatır ve böylece yağ yakarken kas kaybının önüne geçer.

Bu bağlamda, whey proteini kilo vermek için en önemli supplementlerden biri diyebiliriz çünkü kasları korurken yağ yakımını hedef alır. Wheyin besin oranı yüksek olsa da kalorisi az olduğu için diyet sırasında ideal bir besindir.

Unutmamak gerek ki whey proteini sihirli bir değnek değil ve anında kilo vermenizi sağlamaz. İştahınızı azaltır, tokluk hissi yaratır ve diyet sırasında kaslarınızı korumanızı sağlar. Herhangi bir kilo verme programında önemli bir silahtır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir