Evde Kalça Büyütme Programı

Yazıyı Paylaş
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 8
 •  
 •  
  8
  Shares

Kalça ve Popo Büyütme Programı

MÜJDE! Bu antrenmanı 3-4 ay yaptıktan sonra ne yapacağım diye düşünmeyin. İkinci seviye kalça büyütme programımını yayımladım, tıklayıp okuyun: İkinci Seviye Evde Kalça Büyütme Programı

Yakın zamanda tanıştığım güzeller güzeli, zarif ve hatırı sayılır göğüsleri olan biri var. İnsan böyle birinden güzel bir kalça bekliyor, bunu göremese de insan bekliyor işte…

Kadını bedene indirgemiş gibi görünmek istemem, herkeste Latin kalçası da olsun demem ama bir sağlık sorunu olmadığı hâlde tahta gibi bir kalçaya talim etmek zorunda kalan bir kadın beni üzer; ben üzülünce çok anaç olurum…

Bir kadın aynaya baktığında kendini tam anlamıyla beğenmeli, değil mi? Ben kadınların tarafındayım Kadınlarımız üzülmesin, bunalıma girmesin, hayallerinin erkeğiyle karşılaştıklarında ona güvendikleri kadar kendilerine de güvenip arkalarını dönebilsin.

Onun için öfkenizi sakın bana yöneltmeye kalkmayın, o öfkeyi bazı ilkel köşe yazarlarımıza boşaltmak üzere biriktirmeye devam edin. Bana sadece kucak dolusu sevgi ve teşekkürler gönderin, çikolata, parfüm veya kitap da fena olmaz tabii…

Dünyaya gönderiliş sebebim olan iyilik ve yardımseverlik misyonumu yerine getirmek için, yazıda bahsettiğim bu arkadaşıma, hain kapitalistlerden öğrendiğim, ikna turuna başladım. Ona, klasik kara kuru mankenlerin güzel olmadığından ve gerçekte gördüğüm mankenlerin beni ürküttüğünden bahsettim (bunu dedim).

Televizyon onları biraz kilolu gösteriyor, yüzlerinin güzelliği birçok kusurlarını örtüyor olmalı dedim (bunu dedim). Yetmedi, 173 cm boyunda bir kadının 48 kilo olduğunda nasıl seksi olamadığı hâlde fotoğraf karelerinde çok seksi çıktığını ispatladım; hayat fotoğraflarda yaşanmayacak kadar güzeldi, bunu ona anlattım (bunu dedim).

Ardından ona “strong is new beautiful” dedim (bunu demedim ama şimdi diyorum, okur görür). Bu da yetmedi, ona yakışıklı ve meşhur erkekleri kapan gudubet kadınları gösterdim; onlar eminim karakter olarak çok iyi olabilirlerdi ama ortak noktaları hepsinin kalçalı olmasıydı (göstermedim, demedim, isteyen Josh Holloway’in karısına baksın, Allah mesut etsin).

Kalçasız olduğu hâlde mutlu bir yuva kuran kaç kadın var, sorarım sana dedim (demedim). Tabii bunların çoğunu parantezlerde gösterdiğim üzere, bu şekilde ifade etmedim, kısa ve net bir biçimde kalçası hakkındaki görüşümü “O ne lan?” yorumu yaparak dile getirince tüm bunları yapmış gibi oldum. Şimdi bu yazımı okuyunca diğer iddialarımın da geçerliliğini kontrol edebilir.

Artık karşımda özgüveni yıkılmış, kendini çirkin zanneden bir kadın vardı ve güzelleşmek için her şeyi yapar, her türlü masrafı göze alabilirdi. Tabii bu fırsatı kaçırmayarak derhâl ona son çıkardığım “İlşad Saraç’la zayıflarken Jennifer Lopez gibi görünme” hapını sattım (!)…

Keşke bu kadar kolay olsaydı bu işler ama değil. Dünya üzerinde formunu yıllarca korumayı başaran tüm kadınlar düzenli olarak fiziksel aktivite yapmaktadırlar, formlarını buna borçludurlar. Mucize hap, krem, ot ve diğer zırvalar sizin paralarınızı söğüşlemek için var.

Elbette tüm vücudu çalışsalar daha iyi olur ama mesele sadece kalça olunca ve sadece ona yönelik bir çözüm isteniyorsa bende bu da var, bende yok yok, hem de bedava! Saçma sapan bir hapa para ödemenizi istemiyorum; ben size terlemeyi emrediyorum, ilk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri!

Evet, yurdumuzun binlerce kilometrelik Akdeniz kıyılarına bir gidin bakalım, gidin de bikinili çıplak gerçekleri görün. Gördünüz mü? Hah, işte siz de çok farklı değilsiniz, çünkü düzenli spor yapmıyor, yapsanız bile bunu yaşamınızın vazgeçilmez bir parçası olarak sürdüremiyorsunuz.

Düzenli spor yapamıyorsanız ve yazımın başında bahsettiğim kişi gibiyseniz üzülmeyin, burada sizin işinize yarayacak basit bir program var. Bu programı sürdürürseniz sonuçlarından memnun kalmanız kuvvetle muhtemeldir; bana güvenin. Buradaki programdan daha iyi verim almak istiyorsanız aşağıdaki beş yazımıza göz atmanız da şart ama:
Kalça Büyütme Hareketleri
Kilo Alma
Kadınlar Neden Vücut Geliştirmeli
Vücut Geliştirmeye Başlangıç Rehberi
Vücut Geliştirmenin 10 Kuralı

Bana kalça yetmez, beni baştan yarat diyorsanız da sizi tüm vücudu çalıştıran şu programa alalım: Evde Fitness Antrenman Programı

Evde Kalça Büyütme Programı

Dinlenme meselesi

Sadece kalça diye tutturanlarsa burada kalmaya devam etsinler. Kısa ve etkili programımızın esaslarını açıklıyorum: Burada yazan hareketleri adam gibi yapacaksınız, yorulacak, terleyecek ama asla vazgeçmeyecek, sıkılmayacaksınız. Burada yazan programı bir gün yapacak, iki gün ara vereceksiniz.

Delirmiş gibi her gün yapmaya kalkmayın, öyle yapınca daha güzel olmuyor anacım; hatta tam tersine kalçanız daha da küçülebilir. Sonra proteini ve suyu yeterli almazsanız kaslarınız büyümez, Somolili yetimlere dönersiniz (bu arada, global ve güvenilir yardım kampanyalarını takip edip ihtiyacı olanlara yardım gönderiyorsunuzdur umarım).

Sadece ilk beş antrenmanı birer gün ara ile yapacaksınız, geri kalan antrenmanlarınızı sonra yukarıda altını çizdiğim gibi, iki gün arayla yapacaksınız.

Antrenman günleriniz şöyle gidiyor:
1. Gün: Antrenman
2. Gün: Yok
3. Gün: Antrenman
4. Gün: Yok
5. Gün: Antrenman
6. Gün: Yok
7. Gün: Antrenman
8. Gün: Yok
9. Gün: Antrenman
10. Gün: Yok
11. Gün: Yok
12. Gün: Antrenman
13. Gün: Yok
14. Gün: Yok
15. Gün: Antrenman
16. Gün: Yok
17. Gün: Yok
18. Gün: Antrenman
19. Gün: Yok
20. Gün: Yok
… bundan sonra hep ikişer gün ara vermeye devam edeceksiniz.

Programımızda sadece ve sadece dört hareket olacak, ne kadar rahat, değil mi? Değil işte, yapınca göreceksiniz. İlk hareketimiz yarım çömelme, ardından bacak açma hareketi geliyor, onu geriye tekme hareketi takip ediyor ve finali yine bir çömelmeyle, bacaklar açık çömelmeyle yapıyoruz.

Eğer hareketleri ellerinizde ağırlık almadan yapmaya başlamışsanız birinci aydan sonra mutlaka ağırlık alıyorsunuz. Daha sonra üçüncü aydan sonra mutlaka o ağırlığı artırıyorsunuz. Üçüncü aydan sonra sekizinci aya kadar her ay sonunda elinizdeki ağırlıkları biraz artırıyorsunuz ama bu kadar ağırlığınız yoksa üçüncü aydan sonra direkt 2-3 kilo artırıyorsunuz.

Sekizinci ayda ellerinizde en az 8’er kilo olmasını istiyorum, bundan sonra isteyen, güçlü kuvvetli babayiğit kadınlarımız 15’e kadar çıkabilir. Bundan daha fazlasına gerek yok. Abartmayalım isterseniz, Kırkpınar’a hazırlanmıyoruz?

4X15, 4 set ve 15 tekrar anlamına geliyor. Yani 15 tekrarlı 4 çalışma seti. Her set arasında yaklaşık 1,5-2 dakika dinlenebilirsiniz.

Antrenman programı

Yarım squat: 4x15
Adımlama, bacak açma: 4x13 (bir sağ bir sol attığınızda tek tekrar sayılacak, yani toplam 26 hamle DİKKAT: Bu harekette adım attığınız bacağınızı bükerken dizinizin ayak ucunuzu geçmemesine dikkat edin.)
Geriye tekme 4x12 (her iki bacak için de ayrı ayrı)
Bacaklar açık squat: 3x12

Aşağıda sırasıyla hareketlerin videoları da var, kolay gelsin hanımlar. Anlamadığınız bir yer olursa aşağıya yorum bırakarak sorabilirsiniz. Sonuçları paylaşmayı unutmayın, sizin durumunuzda olan başkalarına da ilham verin.

Dambılla Yarım Çömelme ⁄ Dumbbell Half Squat
Bacak Hamlesi Nasıl Yapılır؟ ⁄ how To Do Lunge ~ bodytr com
Yerde Bacak Açma + Geriye Tekme ⁄ Leg Kick Back ~ bodytr com
Bacaklar Açık Çömelme Sumo Squat ⁄ Plie Squat

Benzer Yazılar

0 0 vote
Article Rating

Related Posts

None found

guest
639 Comments
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Aslıhannn
Aslıhannn
3 ay önce

Buraya sadece yazılarında ne kadar tatlı olduğunu söylemek istiyorum😍

melek misin
melek misin
5 ay önce

Bundan 2 3 sene önce fiziğim yok gibiydi yani çok zayıftım. Ama bu platformda bu programı görüp uygulamaya başladım ve okulun en güzel fiziğinin bende olduğunu söylüyorlardı. Eğer gerçekten kendinize guvenirseniz ve uygularsaniz (tabi biraz da sabırla) inşallah siz de istediğiniz gibi bir fiziğe kavuşursunuz. Selametle.
Özgür DOĞAN ‘a teşekkür ederim .

Yeloww
Yeloww
1 yıl önce

Merhaba ilsad bey ben de 6 aydir antreman yapiyorum personal traning ile . Simdi agirlik calisiyorum kas yapmaya vucudum u sekillenfirmeye calisoyorum ve buyukde degisikliler var ama son zamnlarda kalcamin uzerine oturamiyorum uzu sure surekli ince bi agri var cok.cok fazla rahatsizlik vermiyo ama yine meden var boyle binagrii bilginiz varmi ozellikle leg day agirlik calistigim.gunler oluyor ise yariyormu dersinizz??

maya
maya
2 yıl önce

merhaba ben sizin antremanınızdaki hareketleri bir aydır her gün düzenli yapıyordum zaten(ki bu yanlışmış).Kalçam sıkılaşsın kalksın isterken baya küçüldü.Şimdi sizin dediğiniz gibi yapacağım ağırlık da ekleyerek, boş günlerde de 5 km koşmayı planlıyorum.benim asıl sormak istediğim ben set şeklinde değil direk hepsinden 50 şer yapıyorum lunch hariç tabi o zor:).tekrarları tek seferde yapmamızın bir sakıncası var mı.yazınız için teşekkürler

Hibe
Hibe
2 yıl önce

Merhaba hocam ben 1 aydir basladim kalca buyutme harekletlerine ozelikle kalca ve ic bacak ozelikle sıkılastirma oldu cok memnunum ve devam edecem fakat boyum 1.67 kilom 53 fitness sonrasi beselemme nasl olmali bi ornek siz verebilirmisinz lutfen
Tksrler harika bir yazi olmus

Cansu
Cansu
2 yıl önce

Yani 3-4 ay boyunca sıkıntı yaşamadığım bölgenin kaslarıyla ilgilenmek yerine şu ikinci programdan başlasam direk ya da birinciyi en azından 1 ay yapsam

Cansu
Cansu
2 yıl önce

Merhaba! Benim kalçam dışa doğru zaten çıkık olduğu için ve sadece yanlara doğru yani kasıkların dış kışmı mı nasıl desem ön profilden bakınca iki yandan girintili duran bi yerim var işte tam olarak sıkıntım orası.. o yüzden ikinci programı uygulamak istiyorum yoksa tembelliğimden değil.. siz de ilk programla başlamamızı söylüyorsunuz ne yapmalıyım bilemedim şimdi

buse
buse
2 yıl önce

hocam merhaba. benim kalçam hiç yok denecek kadar az. bu hareketleri yapmaya başlayacağım bugün ama iyice yok ederim die de korkmuyor değilim. sormak istediğim şu; bu hareketleri ayrı ayrı mı yapacağız? örnek veriyorum, bir gün yarım çömelme, bir gün mola. ikinci egzersiz günü adımlama, bir gün mola gibi mi, yoksa hepsini bir yapıp, bir gün dinlenme mi olacak? tşk ederim.

Hazalfeyo
Hazalfeyo
2 yıl önce

Bu program yeterlimi kalça büyütmede?

admin
admin
2 yıl önce
Reply to  Hazalfeyo

Yeterli

Kübra
Kübra
2 yıl önce

Hocam hareketleri 3 aydır düzenli yapıyorum.Kalçadan çok bacaklarıma etki etti. Bacak kaslarım çıkmaya başladı.Kalça ve bacağa eşit şekilde etki etmesini istiyorum.Programa ne şekilde devam etmeliyim?