Hakkımızda

Özgür DoğanBen Özgür Doğan. kasvekuvvet.net sitesinin kurucusuyum. Spora olan ilgim çok küçük yaşlarda başladı ve sporu yapmanın yanı sıra bilimsel yönünü ve insan vücudunun spora verdiği cevabı merak ediyordum. 90’ların ilk yarısında ne yazık ki internet yoktu ve bugün olduğu gibi bilgiye ulaşmak hiç kolay değildi. Benim şansım çok değerli büyüğüm Namık Ekin‘in salonunda Judo ve Thai-Box çalışmaya başlamam oldu.

Namık Ekin sayesinde pek çok şey öğrendim ve özellikle de İngilizce kaynaklara ulaşabilme fırsatını buldum. Sonrasında fitness, vücut geliştirme ve kuvvet çalışmalarıyla ilgilendim. Uzun yıllar boyunca bu sporları yaptım ve ayrıca bu sporların bilimsel yönü konusunda kendimi geliştirdim.

Üniversiteden mezun olduktan sonra 2013 yılında kasvekuvvet.net sitesini kurdum ve o günden beri sitem aracılığıyla insanlara bilgi aktarıyorum.

Vücut geliştirme, ağırlık çalışması, sağlık, zayıflama ve beslenme konularında onlarca kitap, yüzlerce bilimsel çalışma ve binlerce makale okudum.

kasvekuvvet.net’in hikayesi

kasvekuvvet.net sitesi 2013 yılında ilk açıldığı zaman Türkiye’de fitness dünyası içler acısı bir haldeydi. İnsanlar spor salonlarında ezbere yazılmış, bilim dışı ve hepsi birbirinin aynısı split programlar uyguluyor, bir türlü gelişemiyor ve umutsuzuğa kapılıyordu. Ortalık hiçbir bilimsel geçerliliği olmayan saçmalıklarla, tam bir bilgi kirliliğiyle doluydu. kasvekuvvet.net her şeyi baştan aşağı değiştirdi:

  • Önceden spor salonuna giden herkese bilim dışı split programlar veriliyordu. kasvekuvvet.net sayesinde full-body programları önem kazandı.
  • İnsanlar kasvekuvvet.net sayesinde bitmek tükenmek bilmeyen izolasyon hareketlerini bırakıp squat, deadlift, bench press, overhead press gibi tüm-vücut hareketlerine yöneldiler.
  • kasvekuvvet.net sayesinde Türkiye’de 5X5 programları popüler hale geldi.
  • kasvekuvvet.net bilimsel metodu insanlara öğreterek fitness dünyasındaki bilim dışı saçmalıkların ve efsanelerin son bulmasını sağladı.

Uzman Doktor Eyyüb Yılmaz

Uzman Doktor Eyyüb Yılmaz 1975 yılında doğdu. 2002 yılında Selçuk Üniversitesi TIP Fakültesi’nden mezun oldu. Bitlis’in Tatvan ilçesinde görev yaptıktan sonra 2004 yılında TUS sınavını kazanarak “Okmeydanı Araştırma Hastanesi” Aile Hekimliği dalında uzmanlık yaptı.

Asistanlığının bitiminden itibaren 2008 yılında 4 ay Şişli Etfal Hastanesi Diyabet polikliniğinde Prof. Dr . Yüksel Altuntaş ile diyabet konusunda çalışma fırsatı buldu. Daha sonra Gaziantep ili Nurdağı ilçe hastanesinde görev yaptı ve 2011 yılında Şehitkamil Devlet Hastanesi Diyabet Polikliniği açmak üzere geçiş yaptı.

2017 yılında “Beslenerek İyileş, Kalıcı Kilo Ver” isimli bir kitap yayınladı. Halen TİS Akademisi bünyesinde doktorlara yönelik düzenlenen Bütüncül Beslenme eğitimleri vermekte ve serbest hekim olarak çalışmaktadır.

Kendisini @doktorfitt Instagram hesabından takip edebilirsiniz.

Basında Dr. Eyyüb Yılmaz

Doğal yollarla anne baba olmanın yolları

Uzmanlardan Ramazan Bayramı’nda Tatlı Tüketimiyle İlgili Uyarı, 23 Haziran 2017

UZMAN DR. EYÜP YILMAZ: “TEREYAĞLI GIDALAR VÜCUDUN SU KAYBINI ÖNLER, 26 Haziran 2016

Kalıcı Kilo Nasıl Verilir? Kilo Verirken Nelere Dikkat Etmeli

EYÜP YILMAZ HİPNOTİK BESLENME

Uzman Dr. Eyyüb Yılmaz TV5’de

DR. SİZİNLE – TIBBİ BESLENME – EYYÜB YILMAZ

Hayata Dair – Flash Tv

Uzmanlardan Ramazan Bayramı’nda Tatlı Tüketimiyle İlgili Uyarı

Uzmanlar uyardı!

Beslenerek İyileşmenin ve Kalıcı Kilo Vermenin Kitabı

İletişim

Bizimle iletişime geçmek için aşağıya iletişime geçme sebebinizi yorum olarak yazınız.

 

  1. Merhaba, kas kütlesini artırmak için kalori artırılmalı demişsiniz. Şu an zaten kilo aldığım bir dönemdeyim, daha fazla almak istemiyorum yalnızca bölgesel olarak kalça kaslarımı büyütmek istiyorum. Beslenmem nasıl olmalı?

    Cevapla
  2. Yaşım 48. Fit vücudum yok. Çok göbeklide değilim. Boyum 1.76. Kilom 77. Evde hareketsiz oturmaktan sıkıldım. Yazılarını okudum. Spora başlamaya karar verdim. Çok şükür sağlık sorunum yok. Gençlik yıllarında zaman zaman ağırlık antrenmanı yaptım. Sizin tavsiyenizle başlangıç tüm vücut antrenmana başladım. Amacım sağlıklı ve hayatıma hareket katmak. Tavsiyelerinizi beklerim. İşiniz rast gitsin. Güzel site tşk

    Cevapla

Yorum yapın