Hakkımızda

Ben Özgür Doğan. kasvekuvvet.net sitesinin kurucusuyum. Spora olan ilgim çok küçük yaşlarda başladı ve sporu yapmanın yanı sıra bilimsel yönünü ve insan vücudunun spora verdiği cevabı merak ediyordum. Benim şansım çok değerli büyüğüm Namık Ekin‘in salonunda Judo ve Thai-Box çalışmaya başlamam oldu.

Namık Ekin sayesinde pek çok şey öğrendim ve özellikle de İngilizce kaynaklara ulaşabilme fırsatını buldum. Sonrasında fitness, vücut geliştirme ve kuvvet çalışmalarıyla ilgilendim. Uzun yıllar boyunca bu sporları yaptım ve ayrıca bu sporların bilimsel yönü konusunda kendimi geliştirdim.

Daha sonra kasvekuvvet.net sitesini kurdum ve o günden beri sitem aracılığıyla insanlara bilgi aktarıyorum.

Vücut geliştirme, ağırlık çalışması, sağlık, zayıflama ve beslenme konularında onlarca kitap, yüzlerce bilimsel çalışma ve binlerce makale okudum.

kasvekuvvet.net’in hikayesi

kasvekuvvet.net sitesi 2013 yılında ilk açıldığı zaman Türkiye’de fitness dünyası içler acısı bir haldeydi. İnsanlar spor salonlarında ezbere yazılmış, bilim dışı ve hepsi birbirinin aynısı split programlar uyguluyor, bir türlü gelişemiyor ve umutsuzuğa kapılıyordu. Ortalık hiçbir bilimsel geçerliliği olmayan saçmalıklarla, tam bir bilgi kirliliğiyle doluydu. kasvekuvvet.net her şeyi baştan aşağı değiştirdi:

  • Önceden spor salonuna giden herkese bilim dışı split programlar veriliyordu. kasvekuvvet.net sayesinde full-body programları önem kazandı.
  • İnsanlar kasvekuvvet.net sayesinde bitmek tükenmek bilmeyen izolasyon hareketlerini bırakıp squat, deadlift, bench press, overhead press gibi tüm-vücut hareketlerine yöneldiler.
  • kasvekuvvet.net sayesinde Türkiye’de 5X5 programları popüler hale geldi.
  • kasvekuvvet.net bilimsel metodu insanlara öğreterek fitness dünyasındaki bilim dışı saçmalıkların ve efsanelerin son bulmasını sağladı.

Uzman Doktor Eyyüb Yılmaz

Uzman Doktor Eyyüb Yılmaz 1975 yılında doğdu. 2002 yılında Selçuk Üniversitesi TIP Fakültesi’nden mezun oldu. Bitlis’in Tatvan ilçesinde görev yaptıktan sonra 2004 yılında TUS sınavını kazanarak “Okmeydanı Araştırma Hastanesi” Aile Hekimliği dalında uzmanlık yaptı.

Asistanlığının bitiminden itibaren 2008 yılında 4 ay Şişli Etfal Hastanesi Diyabet polikliniğinde Prof. Dr . Yüksel Altuntaş ile diyabet konusunda çalışma fırsatı buldu. Daha sonra Gaziantep ili Nurdağı ilçe hastanesinde görev yaptı ve 2011 yılında Şehitkamil Devlet Hastanesi Diyabet Polikliniği açmak üzere geçiş yaptı.

2017 yılında “Beslenerek İyileş, Kalıcı Kilo Ver” isimli bir kitap yayınladı. Halen TİS Akademisi bünyesinde doktorlara yönelik düzenlenen Bütüncül Beslenme eğitimleri vermekte ve serbest hekim olarak çalışmaktadır.

Kendisini @doktorfitt Instagram hesabından takip edebilirsiniz.

Basında Dr. Eyyüb Yılmaz

Bizimle İletişime Geçin

 
 

Yorumlar kapalı.