Optimum Nutrition %100 Whey Gold Standard Protein Tozu İncelemesi

Optimum Nutrition %100 Whey Gold yeryüzünün en popüler protein tozu. Bodybuilding.com’un “Yılın En İyi Genel Supplementi” ve “Yılın En İyi Protein Tozu” ödüllerini 8 yıl üst üste kazandı. Ama gerçekten bu protein tozu anlatılan bütün bu övgüleri ve kazandığı ödülleri hak ediyor mu? Bu incelemede bunu ele aldık.

İçerik Kalitesi:

Optimum GoldBir ölçek Optimum Gold 24 gr. protein, 3 gr. karbonhidrat ve 1 gr. yağ içeriyor. 24 gr. proteinin hepsi whey proteini ama daha da önemlisi whey konsantresi, whey izolesi ve whey peptitlerini içeriyor. Yani whey konsantresiyle beraber çok hızlı emilen whey izolesi ve daha da hızlı emilen whey peptitlerini de alıyorsunuz. Ürünü kullandıktan birkaç dakika sonra protein kana karışacak ve bu da istediğiniz şey.

Üründeki whey proteinin kalitesi de çok iyi. Özellikle çalışma sonrası için çok ideal bir ürün.

Ayrıca whey izolesi iki farklı yolla filtre edildiği için wheydeki bioaktif besinlerin yok olmaması sağlanmış. Bütün bunların yanı sıra Optimum Gold, 4 gr. Glutamin ve 5 gr. da BCAA içeriyor.

Tat:

Optimum Gold’un iki farklı çeşidini kullandım. Biri çilek muz aromalı ve diğeri de çikolata aromalı. Söylemem gerekir ki çikolata aromalı olan şu güne kadar kullandığım, en güzel tada sahip protein tozlarından biriydi. Çilek muz ise çikolata aromalı kadar başarılı olmasa da yine de “idare eder” diyebileceğimiz bir tada sahip. O yüzden Optimum Gold Whey’in tadı hakkında hiçbir endişeniz olmasın.

Doku:

Optimum Gold’un dokusu oldukça iyi. Özellikle de çilek muz sütle çok iyi karışıyor. Zaten protein tozlarını sütle karıştırmak daha mantıklı çünkü size fazladan whey ve kazein proteini sunuyor. Çikolata aromalı çeşidi de sütle sorunsuz karışıyor. Karıştırmak için kaşık veya shaker kullanabilirsiniz.

Etki:

Protein tozunun etkisini anlamak biraz zor çünkü öyle kısa sürede anlayabileceğiniz büyük bir fark yaratmıyorlar. Protein tozlarını kullandığınız zaman biraz daha hızlı toparlanacak, biraz daha fazla kuvvet kazanacak ve katabolizmi azaltacaksınız; ama bu etkileri günden güne göremezsiniz. O yüzden etkisini ölçmek biraz zor. Yapabileceğiniz tek şey bir tozu 1 sene kullanmak ve sonra bir başka tozu 1 sene kullanıp kıyaslamak ve bu da pratikte imkansız gibi bir şey. Ama bu ürünü kullanan herkes sonuçlarından çok memnun.

Kullanım Tavsiyesi:

Optimum Gold’u çalışma sonrası için ayırın. Çok hızlı kana karıştığı için en ideal zaman bu. Diğer zamanlarda da kullanabilirsiniz ama biraz pahalı olduğu için çalışma sonrası Optimum Gold kullanmak ve diğer zamanlarda daha ucuz bir ürün kullanmak daha mantıklı. Ürünün içinden bir kaşık çıkıyor ve böylece bir ölçeği kolayca ayarlayabiliyorsunuz.

Fiyat:

Optimum Gold, performansına göre iyi bir fiyata sahip ve rakip firmaların ürünleri de hemen hemen aynı fiyatta; ama tabi ki piyasada çok daha ucuz protein tozları bulmak mümkün. 2273 gram ürünün fiyatı yaklaşık 175-190 TL arasında değişiyor.

Optimum Gold %100 Whey Gold Standard Protein tozu satın almak için tıklayın!

Sonuç:

Optimum Gold kullanabileceğiniz ideal ve çok kaliteli bir protein tozu. Ama dikkat etmeniz gereken bu ürünü sadece çalışma sonrası kullanmak. Optimum Gold kolay karışıyor, tadı çok güzel ve içeriği de çok kaliteli.

Benzer Yazılar

None found

Bu yazı Tıbbi Beslenme Danışmanı Uzman Dr. Eyyüb Yılmaz tarafından tıbbi olarak incelenmiş ve bilimsel geçerliliği onaylanmıştır.

Fikrinizi Bizimle Paylaşın