Sırtınızı Geliştirmek İçin 1 Numaralı Kural

Benim sürekli kuvvetlenmek için ağır kaldırmanın önemini vurguladığımı biliyorsunuz. Ancak ağır kaldırarak ve ağırlığı sürekli arttırarak güçlenebilirsiniz.

Ama iş sırtınızı geliştirmeye gelince durum tam da böyle değil. Tabi ki ağırlığı yine arttırmanız gerekir ama çok da ağır çalışırsanız amacınızdan sapabilirsiniz. Çünkü ağır çalışırsanız sırtınızdan çok kollarınız, omuzlarınız ve omurga kaslarınız yükün büyük bir kısmını kaldırır.

Back-muscles

Sırt kaslarının görevi, ön kol kemiğini geriye doğru çekmek. Herhangi bir sırt hareketini yaparken (bent-over row olsun, seated row olsun, standing cable row olsun) öncelikle kürek kemiklerinizi geriye doğru çekip birleştirin ve sonra ön kol kemiklerinizi geriye doğru çekerek harekete devam edin.

Hiçbir şekilde ağırlığı ön kolunuzla yani bileklerinizle kaldırmayın. Ön kollarınızı sadece birer halat olarak düşünün.

Bu anlattığım şekilde, normalde çalıştığınız ağırlıkla çalışamadığınızı ama sırtınızın çok daha fazla yorulduğunu fark edeceksiniz. Sırtınızı çalıştırmanın doğru yolu budur.

Bu sayfayı paylaşın:

Benzer Yazılar

None found

Özgür Doğan

kasvekuvvet.net sitesinin kurucusu olan Özgür Doğan spora Namık Ekin’in yanında başladı. Üniversiteyi bitirmesinin ardından fitness alanına yöneldi. NCSA ve Precision Nutrition gibi önemli akademilerin sertifikalarına sahip olan Özgür Doğan modern bilimin ışığında okuyucuları sitesinde aydınlatmaya devam ediyor.

  1. sitenizden oldukça fazlasıyla faydalanıyorum .. öncelikle bu emekleriniz için çok teşekkür eder ve daim olmasını dilerim.. bu konuyla alakalı anlattığınız şekilde gösteren bir video mevcutmudur aceba buraya ekleyebilirseniz tarif ettiğiniz şekle göre düzeltme yaparız .. yazıyla şahsım adına pek anlayamadım kast edilen şekli

    Cevapla

Yorum yapın