Kas Yapma

kas yapmaKaslı ve güzel bir vücut herkesin hayali ama tabi ki bu hayale ulaşmak sıkı bir çalışma ve disiplinli bir beslenme programı gerektiriyor. Bu sitede okuyacağınız yazılar hayalinizdeki vücuda ulaşmanız için ihtiyacınız olan tüm bilgileri fazlasıyla içeriyor. Kas yapmaya başlamak için öncelikle iyi bir vücut geliştirme programına ihtiyacınız var. Bana inanın eğer yeni başlıyorsanız şu an yapabileceğiniz en iyi program bu:

Eğer daha önce ağırlık çalışma tecrübeniz varsa ama uzun zamandır çalışmıyorsanız aşağıdaki programı deneyebilirsiniz ama bu program yeni başlayanlar için de ideal.

Eğer orta veya ileri seviyeyseniz (vücut ağırlığınızın 1,5 katı Squat ve 1 katı Bench yapabiliyorsanız) ya da doğal olarak çok kaslıysanız Orta-İleri programı uygulamanızı tavsiye ediyorum.

Spor salonuna gitme imkanınız yoksa ve ancak evde çalışabilecekseniz aşağıdaki programları kullanın:

Kas yapmak için aynı zamanda doğru bir şekilde beslenmelisiniz. Doğru beslenmezseniz fazla kas yapamazsanız veya kas yaparken çok fazla yağlanırsınız. Bunun için “Bulk İçin Beslenme” yazısını okumanız ve iyi anlamanız çok önemli:

  • Bulk İçin Beslenme

Temel beslenme programınızın yanı sıra aşağıdaki yazıları da mutlaka okuyun ve uygulayın. Hangi supplementleri kullanmanız gerektiği yukarıdaki yazılarda zaten var.

Doğan Vücut Geliştirme Programları size uzun süre yetecektir. İlk programda gelişiminiz durunca orta-ileri seviye programa geçebilirsiniz.

Vücut geliştirmenin en temel hareketlerini doğru öğrenmek için aşağıdaki yazıları okuyun. Bu hareketleri iyi bilmeniz hem daha hızlı kas yapmanızı sağlayacak hem de sakatlanmanıza engel olacaktır. Bu hareketleri çok iyi öğrenmeniz gerekiyor. 

Vücut geliştirme yaptığınız sürece boyunca bazı bilindik hatalara düşmemeniz lazım. Bu hataların neler olduğunu iyi öğrenirseniz önemli hataları yapmazsınız ve çok değerli vaktinizi harcamamış olursunuz.

Eğer merak ediyorsanız kasın fizyolojik yapısını ve nasıl geliştiğini de aşağıdaki yazılarla ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kas yapmanın en önemli kuralı günlük aldığınız kalori ve protein miktarını takip etmek. Eğer takip etmezseniz farkında olmadan çok az veya çok fazla beslenebilirsiniz.

Fikrinizi Bizimle Paylaşın