Nubret Pro-Set Metodu

Nubret Pro-Set metodu, bir hareketin set sayısını zamanla yükselterek aynı süre içinde daha fazla set yaparak ilerlemeyi sağlayan bir çalışma prensibidir. Bu prensip, Fransız vücut geliştirmeci Serge Nubret’ten adını alır. İleri seviye bir pogram olduğu gibi sporcular arasında da çok bilinmez. Ama doğru kullanıldığı zaman inanılmaz etkilidir ve çok iyi sonuçlar verir.

Serge Nubret

Nubret Pro-Set Nasıl Yapılır

Önce kendinizde bir hedef belirlersiniz. Belli bir süre içinde belli bir seti bitirmek gibi. Mesela 5 dakikada 4 set ve 40 tekrar. En başta 5 dakikada daha az set ve tekrarla (örnek: 3X10) başlar ve sonra her hafta yaptığınız setleri veya tekrarları arttırarak o hedefe ulaşırsınız. Her hafta tekrar sayısını arttırırken çalışma süresini aynı bırakmanız gerekir.

Söylediğim gibi ilk hafta 5 dakikada 3 set ve 3X10=30 tekrarla başlayıp her hafta yavaşça arttırarak 4. Haftada 4X10=40 tekrara ulaşırsınız.

Kısaca aynı süre içinde daha çok set ve tekrar yapmış olursunuz. Aynı sürede daha çok tekrar yapmanın yolu dinlenme sürelerini azaltmaktır.

Nubret Pro-Set Avantajları

1) Kasların setler arasında toparlanma süresini kısaltır ve kondisyonu arttırır.

2) Vücudunuzu daha ağır çalışmaya hazırlar

3) Antrenman sırasında daha iyi pump oluşmasını sağlar

Nubret Pro-Set Ne Zaman Yapılmalı?

Nubret pro-set sadece orta veya ileri seviyedeki sporcular tarafından yapılmalıdır. Çalışmanızda her kas grubu için bir hareketi Nubret yoluyla yapabilirsiniz.  Unutmayın ki önce yavaş başlayıp sonra süreyi aynı tutup setleri/tekrarları arttırarak hedefinize ulaşmalısınız.

Nubret Pro-Set Programı

Aşağıdaki Nubret Pro-Set programını uygulayabilirsiniz:

Nubret Pro-Set Programı
HaftaSetTekrarSüre
13105 dak.
22105 dak.
18
16
33105 dak.
18
44105 dak.

Gördüğünüz gibi ilk haftada 5 dakikada 30 tekrar ve 4. haftada 40 tekrar ve 4 set yapılıyor. Ortadaki haftalarda set sayısı 4'e çıkıyor ama tekrar sayısı daha az. Nubret sistemini bir denerseniz hiç pişman olmazsınız.

Benzer Yazılar

None found

Fikrinizi Bizimle Paylaşın