Piyasadaki En İyi 5 Karbonhidrat Tozu

Kas yapmak için günlük harcadığınız kaloriden daha fazlasını almanız gerekir ve karbonhidrat tozu yani kilo aldırıcı da bu ihtiyacı karşılar. Çünkü vücudun yeni kas dokusu üretmek için enerjiye ihtiyacı vardır ve kalori olmadan bu gerçekleşmez. Bunun yanı sıra, kas dokusu için protein de lazımdır. Özellikle zor kilo alan ektomorf yapıdaki insanların metabolizması çok hızlıdır ve kilo almaları için çok fazla kalori tüketmeleri gerekir. Bu yüksek kalori ihtiyacını da her zaman yemeklerden karşılayamazlar ve karbonhidrat tozu kullanmaları gerekebilir.

Karbonhidrat tozu kaliteli protein, karbonhidrat ve yağı bir arada sunup basit bir shakerla yüksek kalori almanızı sağlar. Bir karbonhidrat tozu seçerken kalori oranının vücut yapınıza uygun olması önemlidir. Ektomorfsanız yüksek, endomorf veya mezomorfsanız daha düşük kalorili ürünleri tercih etmelisiniz. Sizin için piyasadaki en iyi 5 karbonhidrat tozunu (kilo aldırıcıyı) sıraladım.

1) Nutrade Weight Gainer

Alman üretimi olan Nutrade Weight Gainer diğer kilo aldırıcılardan çok daha farklı bir içeriğe sahiptir. Yulaf unundan elde edilen karbonhidrat içeriği sayesinde çok daha besleyici özelliği olan Nutrade Weight Gainer kilo alma sorunu yaşayanlar için çok ideal bir üründür.

Bir servisinde 360 kalori içeren bu ürün aynı zamanda 15 gram da protein içermektedir.

Ek olarak; glutamin, arjinin ve BCAA gibi amino asit tiplerini içermesi sayesinde kas üretimi ve gelişimi için fayda sağlamaktadır.

İçerik:

 • 363 kalori
 • 75 gram karbonhidrat
 • 15 gram protein
 • BCAA, glutamin ve arjinin amino asitleri

2) Hardline Pro Gainer

hardlineporgainerSon yılların en popüler Karbonhidrat ve Gainer ürüne haline gelen Hardline Progainer, yerli malı olması sebebiyle, diğer markaların ürünlerine oranla daha uygun fiyata alınabiliyor. Kalitesi hakkında da söyleyebilecek kötü hiçbir şey bulunmaması, bu ürünün en çok tercih edilenler listesine kolaylıkla girmesini sağlıyor. 1 servisinde yaklaşık 780 kalori ve 38 gram protein bulundurması sebebiyle, kullanıcıların hem karbonhidrat hem de günlük protein ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılamaktadır. Aynı zamanda içerdiği 7000 miligram BCAA sayesinde kullanıcıların kas oluşumuna katkısı göz ardı edilemeyecek büyüklüktedir. Tüm bunlarla birlikte; bir çok enerji içeceğinde bulunmasıyla tanıdığımız ve çok önemli bir amino asit olan Taurin, Hardline Progainer’ın 1 servisinde 1000 miligram olarak bulunmaktadır. İçerik :

 • 780 kalori
 • 154 gr. karbonhidrat
 • 38 gr. protein
 • 1,2 gr. yağ
 • 1000 mg. Taurin
 • 2500 mg. Kreatin Monohidrat

3) Optimum Serious Mass

Optimum Serious MassWhey protein tozunda en çok tüketilen markaların başında gelen Optimum Nutrition markasına ait kilo almaya yardımcı karbonhidrat tozu Optimum Serious Mass, servis başına 1250 kalori ve 50 gram proteinle gerçek bir kas yapıcı. Üstelik glutamin, kreatin ve 25 gerekli vitamin/minerali içeriyor. Glutamin çalışma sonrası bağışıklık sistemini güçlendirip, toparlanmayı hızlandırırken; kreatin de kasın enerjisini arttırıp daha çok tekrar yapabilmenizi sağlıyor. Çalışma sonrası veya öğünler arasında içebileceğiniz muhteşem bir ürün.

Optimum Serious Mass, kilo almakta zorlanan ektomorfların istediği fiziğe sahip olması için gerekli her şeye sahip. Yalnız dikkat edilmesi gereken şey bu ürünü endomorf veya mezomorfların kullanmaması. Aksi halde çok yağlanabilirsiniz. Serious Mass’in temel amacı zor kilo alan ektomorf tipteki kişilerin daha kolay kas yapmasını sağlamak. Ürünün içinde şeker yok. Çünkü şeker daha çok yağ yapımına neden oluyor.  Serious Mass’in tadı da çok güzel. İçerik:

 • 1250 Kalori
 • 50 gr. Protein
 • 250 gr. Karbonhidrat
 • Glutamin ve Kreatin
 • 25 gerekli Vitamin ve Mineral

4) Multipower Mass Gainer

Multipower markası, bu sektörde kalitesini kullancılarına kanıtlamış bir markadır. Tartışmasız en başarılı kilo ve hacim kazandırıcı ürünlerinden olan Multipower Mass Gainer, yüksek miktarda karbonhidrat ve düşük miktarda yağ oranına sahip olması sebebiyle, sporcuların hacim ve kilo kazanmak istedikleri dönemde daha olumlu ve sağlıklı sonuçlar almasına yardımcı olabilmektedir.

100 grama denk gelen bir servis Multipower Mass Gainer ile birlikte 400 ml yağlı süt, yaklaşık 640 kalori içeren bir karışım elde etmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda protein sentezini destekleyici B6 vitamini içeriyor olması da ürünün diğer avantajlarından. İçerik:

 • 640 kalori
 • 85 gram karbonhidrat
 • 30 gram protein
 • B6 Vitamini

5) Weider Mega Mass 4000

weidermassServis başına 845 kalori ve 123 gram karbonhidrat içeren ve dünyanın en kalite markalarından biri olan Weider’in ürettiği bu ürün, Bulk, kilo ya da hacim kazanma döneminde olan kişilerin daha olumlu sonuçlar almasını sağlıyor.

Yüksek kalitede ham madde içeriği sayesinde, içeriğinin tamamının emilimi sağlanıyor ve antrenman öncesi ve sonra çok etkili bir enerji kaynağı olabiliyor. İçerdiği kompleks multivitamin sayesinde bu ürün en çok tercih edilenler arasına kolaylıkla girebiliyor.

İçeriğinde 49 gram protein ve %23 oranında kas oluşumunu sağlayan en önemli amino asitler olan BCAA amino asitleri bulunmaktadır. Ayrıca bir ölçeğinde bulunan 95 gram kompleks olmayan basit şeker, spor yapılarak vücuttan kolayca atılabiliyor. İçerik:

 • 845 kalori
 • 123 gr. karbonhidrat
 • 49 gr. protein
 • 4,3 gr lif
 • 3000 mg. Kreatin Monohidrat
Benzer Yazılar

None found

Bu yazı Tıbbi Beslenme Danışmanı Uzman Dr. Eyyüb Yılmaz tarafından tıbbi olarak incelenmiş ve bilimsel geçerliliği onaylanmıştır.

 1. Sportica Nutrition Mass Gainer öneriyorlar siz bunu yazamamışsınız bilgi verir misiniz? birde spor salonuna gitmeden de kilo alınırım bunları kullansak?

  Yanıtla
 2. Merhaba. Spor yaparak hacim kilo alma isteğim var 10 kilo eksiğim var hardline progainer 5kg ve proteinocean kilo alma paketi whey gainer arasında kaldım. Oceanın shaker tarzı ekstraları kaliteli geldi gözüme hardline ise içeriği çok bol gibi ne önerirsiniz ?

  Yanıtla
  • Hızlı yanıtınız için değerli fikrinizi paylaştığınız için teşekkürlerimi sunuyorum. Kilo alma paketini 350 TL alacağım sanırım. Sırf shaker kaliteli diye. Umarım ürün içeriklerinde ek olarak hardlinede olduğu gibi kreatin bcaa tarzı bileşenler vardır

  • Günlük protein tüketiminiz yeterli olduğu takdirde BCAA’yı kafaya takmayın. Ama ağırlık çalışıyorsanız kreatin kullanmanız iyi olacaktır. Olmazsa olmaz değil ama olumlu etkisini görürsünüz.

  • Tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Siparişi geçtim. 400 g yanında kreatin yolluyorlarmış 3er kg iki kavanoz gainer tozun içine yarı yarıya karıştırıp çalkayacağım.

 3. Yaw arkadaş Optimum Serious Mass için şeker yok çünkü şeker yağlanmaya sebep oluyor yazmışsın, altına verdiğin ürün linkinden içindekilere bakınca kabak gibi %24 şeker var yazıyor. Bir inceleme yazısı paylaşıyorsunuz bari bir kere okuyun

  Yanıtla
  • Ürünün içinde doğal şekeri var. Mesela süt içtiğin zaman içinde önemli oranda şeker bulunur (laktoz). Şeker yok derken sonradan eklenmiş şeker yok demek istiyoruz. Ürünün web sitesine bakarsanız da aynı şeyi söylemişler: Over 250 Grams of Carbohydrates with NO ADDED SUGAR

 4. hardline markasını çoğu hoca tavsiye etmiyor. hatta uzak durulmasını söylüyorlar. acaba nedeni ne olabilir? bir de suplementlerin çoğunluğunun tüy dökme, karaciğerde sıkıntı çıkarma gibi sorunları olduğu söyleniyor. bu husus hakkında ne diyeceksiniz? teşekkürler. (bu arada bunlara vereceğimiz para ile et alıp yesek daha iyi olmaz mı?)

  Yanıtla

Fikrinizi Bizimle Paylaşın